Jak działa sennik, jak się nim posługiwać?

Masz przed sobą wielką księgę symboli i znaczeń sennych. Jednak korzystanie z jej wersji online jest niezwykle proste, a przygotowanie zajmie jedynie kilka minut. Najpierw weź kartkę i ołówek i spróbuj przypomnieć sobie, co dokładnie Ci się śniło. Następnie wypisz na kartce główny wątek snu (możne nim być jakieś zdarzenie, ale także przedmiot lub czynność) i od 3 do 5 związanych z nim zdarzeń/przedmiotów/czynności. Teraz pozostaje sprawdzić, co oznacza pierwsza pozycja wypisana przez nas na kartce, a w późniejszej kolejności dopasować pozostałe podpunkty. W ten sposób otrzymamy najtrafniejsze tłumaczenie naszego snu.
Aby poprawnie zinterpretować połączenie symboli należy jak najlepiej odtworzyć przebieg snu. Kolejność występowania przedmiotów w śnie również jest ważna. Pamiętajcie, że kluczowe znaczenie ma główny element naszego snu, pozostałe są jedynie szczegółami, które naprowadzają nas do dokładnego wytłumaczenia.
Zapraszam zatem do korzystania z sennika online w tym serwisie. Życzę pomyślnych snów i trafnych tłumaczeń!

book-1659717_960_720

Sprawdź, co oznaczał dzisiejszy sen już teraz, nie czekaj!

Nie czekaj, aż zapomnisz co śniło Ci się dzisiaj, sny zapominamy bardzo szybko, najlepiej sprawdzać je tuż po przebudzeniu, kiedy pamiętamy z nich jak najwięcej. Wystarczy wybrać literkę z menu, lub wpisać szukaną frazę do wyszukiwarki znaczeń sennych. Udostępniony tutaj sennik jest podstawową metodą interpretacji snów. Sennik online to najwygodniejsza forma sennika, jako że wyszukiwanie podanego hasła nie zajmuje nam więcej, niż wpisanie go i kliknięcie 'Enter’. Baza sennika wyszuka hasło za nas, a my odczytamy marzenia senne i ich interpretację.

Czym jest sennik?

Sennik jest zbiorem najczęściej występujących marzeń sennych i symboli, natomiast sennik online to nowoczesna wersja sennika dostępna za darmo w sieci. Sny i ich znaczenia tłumaczy się od czasów starożytnych, stąd właśnie mamy Sennik Babiloński, Sennik Egipski czy starożytny Sennik Grecki. Dobry sennik internetowy charakteryzuje się obszerną bazą interpretacji marzeń sennych. Sennik może być pomocny ilekroć potrzebujemy wyjaśnień dotyczących naszego snu. Nie ma jednak stałego przepisu na interpretację każdego symbolu, każdy sen powinniśmy interpretować oddzielnie, łącząc fragmenty w logiczną całość w trakcie jednej nocy.

Kiedy odwiedzać sennik?

Co prawda sennik online jest dostępny 24 godziny na dobę, ale tak jak stwierdziliśmy powyżej, najlepszą porą na sprawdzenie go jest czas tuż po obudzeniu. Naukowo udowodnionym faktem jest, iż największa część snu zapamiętywana jest jedynie przez kilka godzin po przebudzeniu. Często już wieczorem mamy problemy z odtworzeniem tego, o czym śniliśmy ostatniej nocy, a jedynie bardzo charakterystyczne sny zapadają nam w pamięć na dłużej. Podczas interpretacji snu należy jednak pamiętać, że nikt nie zinterpretuje naszych snów niż my sami, gdyż najlepiej znamy swoje potrzeby, których odzwierciedleniem są właśnie marzenia senne.

Dlaczego śnimy?

Odpowiedź na to pytanie nie jest wbrew pozorom takie prosta.
Sen jest związany z wieloma aspektami dobrego zdrowia fizycznego, psychicznego oraz emocjonalnego. W dalszym ciągu naukowcy nie ustalili dokładnie, dlaczego w ogóle śnimy. Sen jest zjawiskiem powszechnym, ludzie śpią, zwierzęta również. Jeśli nie wysypiamy się dobrze, zwiększamy tym samym ryzyko zachorowania na raka, cukrzycę, choroby serca, depresję, jesteśmy bardziej podatni na to, żeby wziąć rozwód, czy nawet popełnić samobójstwo.

Śnimy zawsze

Jednak marzenia senne pamiętamy tylko wtedy, kiedy w ich trakcie nastąpi przebudzenie. Dlatego jeśli dobrze sypiamy i nie budzimy się to może nam się wydawać, iż nie posiadamy snów. Tak naprawdę, każdy śni 4-5 snów w trakcie jednej nocy.

Wyszukaj swój sen

Najnowsze interpretacje snów:

Najczęściej wyszukiwane sny: